محل تبلیغات شما

ترشحات واژن یکی از بهترین علائمی است که سلامت یک خانم را مشخص می کند. برخی از ترشحات واژن کاملا طبیعی و نرمال است و هر خانمی در طول عمر خود، بارها این علائم را تجربه می کند، اما برخی دیگر از علائم بیماری های مختلف است. معمولا اگر این ترشحات واژینال، همراه با یوی بد و خارش واژن و سوزش واژن همراه باشند، غیر طبیعی هستند و احتمالا نشانه ای از یک نوع عفونت هستند که حتما باید بررسی شوند و به پزشک مراجعه کنید.

در ادامه مقاله به انواع ترشحات واژن و طبیعی یا غیر طبیعی بودن آن ها اشاره می کنیم:

ترشحات کشدار واژن

یکی از راه های تشخیص زمان تخمک گذاری، دقت به ترشحات واژن در این زمان است. معمولا هنگام تخمک گذاری، ترشحات واژن کشدار می شوند و به حالت سفیده تخم مرغ خام در می آیند. که این نوع از ترشحات واژینال، از ترشحات طبیعی واژن هستند و جای هیچ نگرانی نیست.

ترشحات هنگام تحریک جنسی

این نوع از ترشحات نیز، هنگام تحریک جنسی به وجود می آیند و جای هیچ نگرانی نیز برای این ترشحات وجود ندارد.

ترشحات قهوه ای

ترشحات قهوه ای واژن نیز، معمولا جزو ترشحات طبیعی بدن هستند و معمولا چند روز پس از اتمام قاعدگی ظاهر می شوند.

ترشحات سفید پنیری شکل 

ترشحات سفید واژن چنانچه پنیری شکل باشند و همراه با بوی بد و خارش و سوزش باشند، از علائم عفونت قارچی واژن هستند. این عفونت جزو عفونت های رایج ن است و بیشتر خانم ها حداقل یک بار در طول عمر خود این ترشحات را تجربه می کنند. در صورت مشاهده این علائم به پزشک مراجعه کنید.

ترشحات زرد واژن

ترشحات زرد واژن نیز، معمولا از ترشحات غیر نرمان واژن هستند و ممکن است از علائم عفونت قارچی، سوزاک، کلامیدیا و سایر عفونت ها باشند.

ترشحات سبز

ترشحات سبز واژن نیز از ترشحات غیر نرمال واژینال هستند که می توانند از علائم بیماری مقاربتی تریکومونیازیس باشند. برای جلوگیری از بیماری های مقاربتی مانند تریکومونیازیس، کلامیدیا یا سوزاک حتما از کاندوم استفاده کنید.


سلامت ن ترشحات ,واژن ,طبیعی ,معمولا ,عفونت ,علائم ,ترشحات واژن ,تحریک جنسی ,ترشحات قهوه ,واژن نیز، ,ترشحات سفید منبع

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
سئو ایران - seoiran صنایع پولادی کوروش دکتر محمد رضا معصومی روزمرگي هاي من???? دانلود مرورگر اپرا مینی و یوسی بروزر گالری روناهی فروشگاه اینترنتی دات وایت | DotWhite.ir